Plakát

Galéria

Szinopszis

A történet látszatra egyszerű, Terka, az unatkozó szépasszony szerdánként megcsalja férjét az ifjú Laboda Péterrel. Nincs ez másképp azon a szerdán sem, amikor Párizsba indul a férjével. Csakhogy a férj idő előtti érkezése felborítja a találka ritmusát. Laboda Péter így kerül a szekrénybe, s ahelyett, hogy kiengedné valaki, újabb lakók és csalók érkeznek. Például a kedves Papa, Csapláros doktor úr, aki Patkány Etus délutáni színésznővel kíván randevúzni lánya lakásában.

„Heltai bohózata  nagyon pontosan van felépítve, leképezi, hogy az öncsalás milyen abszurdumig tud jutni. Benne van a magánéleti megcsalásoktól kezdve, hogy hogyan csapjuk be magunkat, családon kívül, belül, férj-feleség, szülők-gyerekek is, csak azért, hogy leplezzük a kisebb-nagyobb bűnöket.

Ennek azért van egyfajta kivetülése a társadalomra is, hogyan tudnak egész társadalmi osztályok megbolondulni. Nem hisznek a saját szemünknek,  a saját gondolatuknak, hanem annak hisznek, amit mondanak. Egészen vicces és egészen riasztó, hogy Krisztus után 2000 évvel még mindig ugyanezzel küzdünk.” – vallotta az előadás rendezője, Hargitai Iván.

Heltai Jenő

NAFTALIN

bohózat

Rendező   Hargitai Iván  m. v.

Szereposztás
Dr. Szakolczay BálintRancsó Dezső m.v.
Terka, a feleségeHolocsy Katalin
Laboda PéterTóth Károly
Dr. Csapláros KárolySkronka Tibor
Manci, a feleségeHolocsy Krisztina
KabóczánéCs. Tóth Erzsébet m.v.
IlkaDrága Diána m.v.
MilkaElek Lucia m.v.
Patkány EtusBandor Éva, Losonczi Kata m.v.
HázmesterMajorfalvi Bálint
KapronczaySzabó Viktor
OlcsvayBernáth Tamás
Egyéb
ÜgyelőNagy László
SúgóLeczkési Dóra
HangtechnikusGörözdi Szilárd és Csicsó Tamás
FénytechnikusRózsás Silvia és Tárnok Dávid
Fodrász, sminkesVarga Boglárka
KellékesKiss Mónika
DíszlettervezőBátonyi György m.v.
Díszlettervező munkatársaGyőri Gabi m.v.
JelmeztervezőKárpáti Enikő m.v.
MozgásCortés Sebastián m.v.
Zenei szerkesztőDobri Dániel m.v.
Rendező asszisztenseBalaskó Edit

Bemutató 2017. május 19-én a Komáromi Jókai Színházban

Kritikák

Naftalin – Groteszk karikatúrába hajló játék a Jókai Színházban

Adassék meg a munka becsülete: az semmilyen körülmények között nem vethető Hargitai István szemére Heltai Jenő Naftalinjának a színpadra állítása kapcsán, hogy a könnyebb végéről fogta volna meg a könnyű műfajt, hogy a „jó lesz ide ez is” attitűdjével állt volna a Komáromi Jókai Színház felkéréshez. Heltai 1908-as színműve a mindenki (meg)csal, mindenki hazudik, mindenki […]