A 44. Duna Menti Tavasz eredményei

 

 

BÁBSZÍNHÁZ KATEGÓRIA

 

Bronzsávos minősítés:

  • a felsővámosi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Tikiriki Bábcsoportjának a Sün Balázs előadásáért, rendezte: Nagy Böbe
  • a diósförgepatonyi Móricz Zsigmond Alapiskola és Óvoda Diósförgepatonyi Csipcsirippek Bábcsoportjának  a Sün Balázs előadásáért, rendezte: Mészáros Anikó és Molnár Erika
  • a pozsonyi Duna utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola és Gimnázium Iciri-Piciri Bábcsoportjának  Az ördögkirály leánya előadásáért, rendezte: Farkas Márta

Ezüstsávos minősítés:

  • a dunaszerdahelyi Vámbéry Ármin Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Virgoncok  Bábcsoportjának  a Csupaszív királyfi előadásáért, rendezte: Csiffári Renáta
  • a gútai II. Rákóczi Ferenc  Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Mazsola Bábcsoportjának A só előadásáért, rendezte: Mahor Katalin
  • a komáromi Eötvös Utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Tekergők Bábcsoportjának a Brémai muzsikusok előadásáért, rendezte: Izsák Katalin, Gazdag Nagy Anikó és Tóth Tibor
  • a kisgéresi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Mustármag Bábcsoportjának a 3+1 előadásáért, rendezte: Blanár Gabriella

Aranysávos minősítés:

  • az ógyallai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Speciális Alapiskola Fityfiritty Bábcsoportjának  a Többet ésszel… előadásáért, rendezte: Bencsics Varga Mária
  • a szenci Szenczi Molnár Albert Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Tátika Bábcsoportjának  A nap születése előadásáért, rendezte: Sándor Erika és Molnár Enikő
  • a dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ Gézengúzok Bábcsoportjának  a Nyakigláb, Csupaháj, Málészáj előadásáért, rendezte: Csörgei Tünde

Gyémántsávos minősítés:

  • a feledi Szombathy Viktor Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Meseláda Bábcsoportjának  Az égig érő fa előadásáért, rendezte: Makó Kovács Erika
  • a gömörfalvai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Harkácsi Pimpó Bábcsoportjának a Vörös Rébék előadásáért, rendezte: Dolinsky Irén, Csutor Vezér Zsófia és Vezér Klára

Gyerekzsűri díja:

  • a szenci Szenczi Molnár Albert Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Tátika Bábcsoportjának  A nap születése előadásáért, rendezte: Sándor Erika és Molnár Enikő

 

SZERKESZTETT JÁTÉKOK KATEGÓRIA

Bronzsávos minősítés:

  • a szenci Csemadok szervezete Kincskereső Rigó Színpadának  a Játékos versek, verses játékok előadásáért, rendezte: Polák Margit és Molnár Enikő
  • az ipolysági Pongrácz Lajos Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Csillag-szóró Színjátszó Csoportjának a Kendőzetlenül előadásáért, rendezte: Gajdács Zsuzsanna, Bóna Tímea és Viczencz Gábor
  • a tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Galiba Gyermekcsoportjának  a Játékok a fonóban előadásáért, rendezte: Pierzchala Mária, Székely Zsuzsa és Miko Katalin
  • a sajógömöri Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Csicsergő Gyermekcsoportjának a Hogyan szerzett feleséget Taskó előadásáért, rendezte: Pusko Enikő
  • a marcelházai Csemadok és a Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Napsugár Hagyományőrző Csoportjának  a Tollfosztóban előadásáért, rendezte: Poništ Tünde

Ezüstsávos minősítés:

  • a dunaszerdahelyi Művészeti Alapiskola Új Hullám Színjátszó Csoportjának  az Unalom a köbön előadásáért, rendezte: Sziklai “Sziki” Krisztina és Madocsai Kardos Klaudia
  • a bélyi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Gyöngyöcske Gyermekcsoportjának  az Évszakok – játékok, szokások előadásáért, rendezte: Szakszon Anna
  • a bátkai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Huncutkák Színjátszó Csoportjának  a … , mert játszani jó! előadásáért, rendezte: Hencz Annamária

Gyémántsávos minősítés:

  • a komáromi Eötvös Utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Színt Vivők Színjátszó Csoportjának a Színházasdi előadásáért, rendezte: Laboda Róbert

Gyerekzsűri díja:

  • a dunaszerdahelyi Művészeti Alapiskola Új Hullám Színjátszó Csoportjának  az Unalom a köbön előadásáért, rendezte: Sziklai “Sziki” Krisztina és Madocsai Kardos Klaudia

 

SZÍNJÁTSZÓ KATEGÓRIA

Bronzsávos minősítés:

  • a nagykaposi Erdélyi János Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Hajnalka Színjátszó Csoportjának A szúnyog előadásáért, rendezte: Szücs Ágnes és Kovács Adriana

Ezüstsávos minősítés:

  • a tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Kincskeresők Színjátszó Csoportjának a Malac Julcsa előadásáért, rendezte: Mészáros Piroska és Okos Zsuzsa
  • a lévai Juhász Gyula Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Pitypang Színjátszó Csoportjának  a Pelikánmadár előadásáért, rendezte: Baran Ivett, Sava Erzsébet és Levák Anikó

Aranysávos minősítés:

  • a dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ és a Csemadok Vámbéry Ármin városi szervezete Fókusz Gyermekszínpadának  A császárnő új ruhája előadásáért, rendezte: Jarábik Gabriella és Kuklis Katalin
  • az ipolysági Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Búzácska Gyermekcsoportjának  a Méhek a vonaton előadásáért, rendezte: Jusztin Czaudt Éva
  • a királyhelmeci Speciális Alapiskola Varázskerék Színjátszó Csoportjának a Doja, a cigánytündér előadásáért, rendezte: Pirigyi Marica, Dakos Szilvia és Szabó Alica
  • a hetényi Tarczy Lajos Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Gólyaláb Színjátszó Csoportjának  a Csudahalott előadásáért, rendezte: Laboda Róbert és Kotiers Éva

Gyémántsávos minősítés:

  • a füleki Csemadok Alapszervezet és a Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium Zsibongó Kisszínpadának  A kis kuruc előadásáért, rendezte: Szvorák Zsuzsa

Gyerekzsűri díja:

  • a királyhelmeci Speciális Alapiskola Varázskerék Színjátszó Csoportjának a Doja, a cigánytündér előadásáért, rendezte: Pirigyi Marica, Dakos Szilvia és Szabó Alica

 

A zsűri különdíja:

  • a királyhelmeci Speciális Alapiskola Varázskerék Színjátszó Csoportja a Doja, a cigánytündér előadásáért, rendezte: Pirigyi Marica, Dakos Szilvia és Szabó Alica Tehetségdíj:
  • az almágyi Magyar  Tanítási  Nyelvű  Alapiskola Napraforgó  Bábcsoportjának a  Pöttöm  Panna c.  mesejátékáért, a  mesét  rendezte Milen  Gabriella

Dusza István díj (a DMT életműdíja):

Kamenár Horváth Éva, a szlovákiai magyarság kulturális felemelkedése érdekében a Duna Menti Tavaszon végzett kiemelkedő munkája elismeréseként

0 válaszok

Hagyjon egy választ

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.